KONUŞMACILAR

Prof. Dr. Cemal Çevik
Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Der. Yön. Kur. Başkanı
 
Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesini 1975 yılında bitirdi. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Tip Fakültesi Tıbbi Biyokimya bölümüne Yardımcı doçent olarak girdi. Aynı bölümde önce doçent sonra profesör oldu. TC. Sağlık Bakanlığının verdiği yetki ile  Türkiye’de ilk kez resmi olarak akupunktur kurslarını başlattı ve eğitim vermeye devam etmektedir.  Gazi Üniversitesi  Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezini kurarak başkanlığını yaptı. Halen Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneği başkanı olarak akupunktur, Fitoterapi, Sülükle tedavi, Kupa ve hacamat tedavisi, Biyoenerji, Radyestezi gibi tamamlayıcı tıp alanında  çalışmalarını devam ettirmektedir.
Uzm. Dr. Ender Saraç
 
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur ve 1990 yılından bu yana Ayurveda çalışmaları yapmaktadır. Ayurveda eğitimi ve Aile Hekimliği ihtisası olan Dr. Ender Saraç’ın ayrıca Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı Akupunktur sertifikası da bulunmaktadır. Öte yandan uzun süredir bazı spiritüel tekniklerin ileri aşamalarını da uygulamaktadır. Şu an halen kendi kliniğinde çalışmalarına devam etmektedir.
Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Cabıoğlu
 
Başkent Üniversitesi Tıp fakültesi bünyesinde “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezini” 2015 yılında kurdu. 2000 yılından başlamak üzere birçok dönem “Sağlık Bakanlığı Akupunktur Bilim Kurulu” ve en son olarak da 2017 yılında “Sağlık Bakanlığı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Bilim Kurulu” üyeliğe seçilmiştir ve göreve devam etmektedir. Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneği 2. Başkanıdır. World Federation of Acupuncture-Moxibustion Societies (WFAS) yönetim kurulu üyesidir. Akupunktur konusunda 45 adet SCI, SCI Expanded ve Yurtdışı indexlerde bulunmaktadır.
Dr. Levent Buda
 
1991 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2001 yılında Homeopati ile tanıştı ve 2002 yılında burslu olarak Avrupa Homeopati Enstitüsüne kabul edildi ve 6 aşamalı Homeopati eğitimini tamamlayarak Homeopati Eğiticisi Ünvanı aldı. Aynı zamanda Fitoterapi eğitimini tamamlayan Dr.Buda, pek çok uluslararası ve ulusal kongre ve eğitime katıldı, bolca sunum ve yayın yaptı. Klasik Homeopati Derneği başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşuna üyedir.
Dr. Sinan Güzel
 
1995 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.  Kendi sağlığı ile ilgili arayışı sırasında 1999 yılında hipnoz ve hipnoterapiyle tanıştı. İnsan Psikolojisi ve Psikoterapiler hakkındaki bilgileri ve Tıp eğitiminin verdiği bilimsel çalışma metotlarına “Bütüncül” ve “Tamamlayıcı” bakış açılarını da ekleme isteği ile, “Tamamlayıcı Tıp” branşları ile ilgili eğitimleri aldı. 2004 Yılından bu yana Klinik Hipnoz Akademisi çatısı altında Temel Hipnoz ve Profesyonel Hipnoz tekniklerini içeren eğitimleri yürütmektedir.
Op. Dr. Mustafa Erşin
 
1986 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştığı yıllarda karşılaştığı Magnetorapi yöntemi sonrasında Geleneksel  ve Tamamlayıcı Tıp yöntemlerine yönelerek bu alanlarda uygulama ve eğitimlere başladı.  ETUD Yönetim Kurulu Başkanlığı,  Klasik Homeopati Derneği Yönetim Kurulu üyeliği, KUHD Klinik Uygulamalı Hipnoz Derneği üyeliği ile birlikte İzmir Tabip Odası bünyesinde oluşturulan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Komisyonu 2.dönem başkanlığını  yapmıştır. Şu an hala Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamalarının birçoğunda çalışmalarını sürdürmektedir.
Op. Dr. Mustafa Atasoy
 
20 yıl aktif göz cerrahisi yaptıktan sonra, kendi romatoid artrit’ini iyileştirmek için çıktığı yolculukta Fonksiyonel Tıp ile tanıştı. Amerika’da 1,5 yıl kalarak değişik yaklaşımdaki grupların eğitim ve toplantılarına katıldıktan sonra Türkiye’ye döndü. Doktorlar için yazdığı kitap ile ülkeyi Fonksiyonel Tıp kavramı ile tanıştırdı. Diktiği fidanı sulamak için kurduğu Fonksiyonel Tıp Akademisi (FTA) ile her branştan bin kişiye yaklaşan bir doktor ordusuna kendi sentezi doğrultusunda Fonksiyonel Tıp eğitimleri verdi. Bundan sonraki hedefi, dünya doktorlarına yönelik eğitici kitaplarla Fonksiyonel Tıp’ta FTA anlayışını dünyada yaymak ve FTA’yı uluslararası bir merkez haline getirmek. Mottosu: Taklit etme, takip etme, ortaya çıkar, geliştir.
Op. Dr. Cüneyt Tuğrul
 
1986 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. 1998 yılından bu yana Dr. Cevdet Tuğrul Meme Hastalıkları Genel Cerrahi Dal Merkezinde Genel Cerrah-Meme Cerrahı – Sorumlu Hekim olarak çalışmaktadır. Birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Tuğrul, Sağlıkta Kalite Derneği (SAĞKAL) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
Uzm. Dr. Günnur Başar
 
1987’de Ege Tıp fakültesinden mezun oldu. 1992’de Aile Hekimliği İhtisasını tamamlayıp Almanya’nın Köln şehrinde Genetik alanında doktora yaptı. 2007 yılında halen başkanlığını yürüttüğü “Homeopati Derneği”ni, 2014’te Homeopatik Tıp Derneği’ni kurdu, homeopati alanında Sağlık Bakanlığında çeşitli komisyonlarda görev aldı. Şu anda akademik kökenli bir “şifacı” olarak çalışıyor, kronik tıbbi hastalığı olanlarla gönüllü terapi destek gruplarını ve Homeopati Derneği ve Medipol Üniversitesi bünyesinde T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı kursları yürütüyor.
Prof. Dr. Mete Edizer
 
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1991 yılında tıp doktoru olarak mezun olduktan sonra Anatomi doktorası yaptı. Aynı üniversitede başhekimlik görevinin yanı sıra GETAT biriminin kuruculuğunu üstlendi. Asıl ilgi alanı olan akupunkturun yanında biorezonans ve frekans tıbbına yöneldi. Evli ve bir çocuk babası olup halen Tıp Fakültesi’nde öğretim üyeliği görevine devam etmektedir.
Uzm. Dr. İnci Erkin
 
43 yıllık bir Tıp Doktoru ve Klinik Biyokimya Uzmanıdır. Ancak son çeyrek yüzyılını Enerji Psikolojisi Tekniklerini uygulamaya ve öğretmeye adamıştır.EFT- Emotrance-QUANTUM HEALING  gibi teknikleri Türkiye de ilk uygulayan ve Uluslararası Master olarak onaylanmış kendi deyimi ile şifacı bir biyokimyacıdır. Sivil Toplum Kuruluşlarında -14 dernek ve vakıf- hizmet etmeyi BİLGİNİN ZEKATI olarak kabul etmekte olup Yurtiçi ve Yurtdışından ödüller ile onurlandırılmıştır.
Prof. Dr. Murat Pehlivan
 
1992 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Sağlık Bilimleri Enstitüsü Biyofizik Anabilim Dalı’na biyofizik alanında doktora çalışmalarına başladı. Kendisi 2010 yılından itibaren de anabilim dalı başkanı olarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı’nda görev yapmaktadır. Kendisinin çeşitli konularda yazılmış 41 adet makalesi, 106 adet çeşitli toplantılarda sunulmuş bildirisi, 2 adet kitap bölümü, 10 adet ödülü, 8 adet doktora ve yüksek lisans tamamlanmış tez danışmanlığı ve 1 adet patenti vardır.
Dr. Hasan Hüsnü Eren
 
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur. Akupunktur eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Frekans tıbbı olarak adlandırılan biorezonans ve bioquantum uygulamaları ile ilgili başta Almanya olmak üzere Rusya, Ukrayna ve Çin de araştırmalar yapmış ve eğitimlere katılmıştır. Holistik Tıp Akademisi kurucu başkanıdır. Hücresel  Tıp ve Ortomoleküler Tıp alanında özellikle Yüksek doz İyot,C vitamini ve D vitamini kullanarak kanser Otoimmun ve Kronik hastalıkların tedavileri konusunda eğitimler vermektedir. Ayrıca Bu yöntemleri ve ten-pass ozon yöntemini kullanarak kliniğinde hizmet vermektedir.
Uzm. Dr. Erol Ergüler
 
1983 yılı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunudur ve 1990 yılında Nükleer Tıp uzmanlığını almıştır.  Nükleer Tıp alanında (özellikle tiroid hastalıkları) faaliyetlerine devam ederken aynı zamanda Nişantaşı’ndaki kliniğinde başta akupunktur olmak üzere GETAT tedavileri uygulamakta ve eğitimler vermektedir.
Prof. Dr. Banu Çaycı
 
1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.1995 yılında gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya A.B.D.’da uzman oldu. 2011 yılında profesör unvanını aldı.2018 yılına değin Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya A.B.D. görev yapmıştır. SCI’ de kayıtlı 80 adet makalesi, bir kitap çevirisi, 200’ den fazla kongre bildirisi vardır. Gazi Üniversitesi Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi müdürlüğü ve merkez bünyesinde açılan akupunktur eğitimi kursunun koordinatörlüğü görevini yapmıştır. Halen özel muayenehanesinde hasta bakmaktadır.
Prof. Dr. Hanefi Özbek
 
1991 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1998 yılında Farmakoloji ve Toksikoloji Bilim Doktoru PhD ünvan ve yetkisini aldı. Sağlık Bakanlığı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Bilim Komisyonunun asli üyesi olup, Müzikterapi Komisyonunun başkanlığını yapmaktadır. Halen Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı olarak çalışmaktadır.
Kerem Tufan - Müzik Terapisti
 
Müzik Terapi çalışmalarına 2009 yılında rahmetli tiyatro duayeni Yıldız Kenter`in teşviki ve destekleriyle İstanbul’da başlamıştır. Tecrübe alanı otizmli çocuklar başta olmak üzere özel gereksinimli bireyler ile gelişmiştir. Devlet Konservatuarında almış olduğu Ney ve Türk musikisi eğitiminin ardından Sayın Bedreddin Dalanın destekleri ile Yeditepe Üniversitesi’nde pedagoji ve müzik terapi alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayarak araştırmalarını Londra da All Saints Child Club’da ve London Soas Universty de sürdürmüştür. Sağlık Bilimleri Üniversitesinde tamamladığı eğitim ile Müzikoterapi yetki belgesine layık görülmüştür.
Uzm. Dr. Şerafettin Özdoğan
 
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı, Akupunktur ve Müzikterapi Eğitmeni,  Lazer terapi uygulamaları ve Beden Ritim Terapileri Geliştiricisi, Manuelterapist, Bilimsel çalışma ve araştırmacı, Ergonomi Danışmanı, Homeopat, Konuşmacı...
Prof. Dr. Şükrü Torun
 
Nöroloji uzmanı ve T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı müzik terapisti olan Prof. Dr. Şükrü Torun, Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümünde görev yapmaktadır. Ülkemizdeki Sağlık Bakanlığı onaylı ilk müzik terapi ünitesinin kurucusu, GETAT Bilim Komisyonu ve Dünya Müzik Terapi Federasyonu gruplarının üyesidir. Dr. Torun, kanıt temelli müzik tıbbı ve müzik terapi yaklaşımlarının modern sağlık ve özel eğitim uygulamalarına entegrasyonu yönündeki çabalarını sürdürmektedir.
Prof. Dr. Kemal Nuri Özerkan
 
1984 Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1989’da Türkiye’de ilk kez Alternatif Tıp adlı dergiyi yayınladı. 1991'de kurulan Tıbbi Hipnoz Derneği’nin kurucu üyesi ve halen yönetim kurulu üyesidir. 1992’de Çin Tıp Akademisi’nde Akupunktur eğitimi aldı. 1995’te Sağlık Bakanlığı tarafından Akupunktur Üst Kurulu üyeliğine seçildi ve günümüze kadar değişik tarihlerde sağlık bakanlığının ilgili kurullarında görev yaptı. 2005 yılında  “Spor Psikolojisi Doçenti”, 2010 yılında ise "Spor ve Sağlık Bilimleri" alanında profesör oldu. Halen İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Spor ve Sağlık Bilimleri Ana Bilim Dalı Başkanıdır. "Spor Psikolojisine Giriş" ve “Bedenin Efendisi Zihin” adlı iki kitabı ile yurt içi ve yurtdışı dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.
Dr. Med. Ulrich Randoll
 
1981 yılında Frankfurt Johann-Wolfgang-Goethe Üniversitesi Tıp bölümünden mezun oldu. 1985 yılında Diş Hekimliği’nden mezun oldu. Klinik gözlemleri sonucunda hastalarında izlediği problemler, onu  Biyo-Fizik araştırmalarına yönlendirdi. Dr. Randoll’un hücre bazında yaptığı çalışmalar, hücrelerin ‘hücredışı ve hücreiçi matriksleri’nin etkileşimini ele almaktaydı. Bu çalışmalar sonucunda ‘hücre kalitesi yönetimi’ kavramını geliştirdi ve Matriks Merkezleri Konseptini oluşturdu.
Uzm.Fzt.Ost. İlbilge Cebeci Yılmaz
 
2000 yılında Hacettepe Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun olarak BJK’da Spor Fizyoterapisti olarak işe başladı. 2018’de İstanbul Esenyurt Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde  öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Doktora Tez Çalışmasına ve Akatlar Yoga Darga’da Klinik çalışmalarına devam etmektedir.  Öte yandan 2012’de TİFAO Osteopati okulunu başarıyla bitirerek Osteopat ünvanıyla mezun olan Yılmaz; fasya, osteopati, yoga ve egzersiz alanlarında eğitimler vermektedir.
Ecz. Sebati Bilgiç
 
1986 Ankara Üniveristesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. 10 yıldır Homeopat olarak çalışmakta, eğitimler vermekte ve çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda schüssler eğitimlerini vermeyi sürdürmektedr. Şu anda da Medipol Üniversitesi’nde Geleneksel Tıp (GETAT) kürsüsü altında homeopati eğitmeni olarak çalışmaktadır.
Dr. Tayfur Yağcı
 
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Akupunktur üst eğitimi için 1995 yılında Çin Halk Cumhuriyetine gitti. Klasik Homeopati eğitimi almıştır ve bu konuda Türkiyenin sertifikalı ilk homeopatlarındandır. Ulusal ve uluslararası kongrelerde yayınlanmış çok sayıda bildirisi vardır. Türkiye Akupunktur Derneği, Akademik Akupunktur Derneği, Tamamlayıcı Tıp Derneği, Anti-Aging Eğitim ve Araştırma Derneği üyesi, Klasik Homeopati Derneği kurucu üyesi, Türkiye Mezoterapi Derneği kurucu üyesi, Medikal Estetik Derneği, Kozmetik Araştırmacıları Derneği, Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği üyesi,Enerji Tıbbı ve Uygulama Derneği Onur Kurulu üyesi ve Fransa Mezoterapi Derneği üyesidir.
Prof. Dr. Ahmet Kalaycıoğlu
 
1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi Akupunktur Sertifikası, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kupa uygulaması, mezoterapi,ozon,sülük, fitoterapi sertifikaları bulunmaktadır. Atatürk Üniversitesi,Gazi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesinde akupunktur, Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde eğitim eğiticiliği yapmıştır. 2004 sonrası ülkemizde yapılan Ulusal ve Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp ile ilgili yapılan kongrelerde ve sempozyumlarda bilim kurulu üyeliği yapmıştır. Çok sayıda bilimsel çalışmaları ve Uluslararası yayınları mevcuttur.
Dr. Ayfer Kuzulugil
 
1983’de Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1992’de Çin Halk Cumhuriyeti’nde International Acupuncture Training Center’da Akupunktur, TCM, Herbal Medicine, Qi gong ve Tuina masaj eğitimleri aldı.1995’ de Paris’te mezoterapi, 1997-2006 yılları arasında Lyon’da, GLEM’de Auriküloterapi, Aurikülomedisin ve Postüroloji eğitimleri aldı. 2003’den beri Gazi, Yeditepe, Atatürk, Medipol, Adnan Menderes, Yıldırım Beyazıt ve İnönü Üniversitelerinde açılan kurslarda auriküloterapi, aurikülomedisin ve postüroloji eğitimleri vermektedir. Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneğinin kurucu ve yönetim kurulu üyesidir.
Prof. Dr. Aylin Tarcan
 
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Yenidoğan (Neonatoloji) uzmanıyım. Hacettepe Üniversitesi Tıp Faku¨ltesinden 1990 yılında mezun oldum. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlık eğitimimi1992-1996 yıllarında Ankara Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında yaptım. 2001 de Başkent Üniversitesinde yenidoğan uzmanı, 2005 yılında doçent, 2011 yılında profesör oldum. Sağlığın sadece bedensel değil, duygusal ve zihinsel olarak bir bu¨tu¨nlu¨k ve iyilik hali olduğunun bilincinde, hekim ve araştırmacı olarak çalışıyorum.
Op. Dr. Ali Ata Özdemir
 
1982 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp fakültesinde mezun oldum. 1997 yılında Kadın Doğum uzmanı oldum. 2007 yılında Ege üniversitesinde tüp Bebek eğitimi aldım. 2008 yılında Karşıyaka'da Özel Mitra Kadın Doğum ve infertilite Merkezini kurdum ve Halen burda özel olarak Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı olarak çalışmaktayım. Cinsel terapi, Psikoterapi ve Akupunktur, Hipnoterapi vb. gibi getat eğitimlerini aldım. Kulak akupunkturu ve Hipnoterapi konusunda sağlık bakanlığı kadrosunda eğitmenlik yapıyorum. Aynı zamanda son 5 yıldır Cised izmir şube başkanıyım. Kadın Doğum ve tüp bebek, Kadın ve erkek cinsel fonksiyon bozuklukları ve tedavilerin de geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemlerini eklektik olarak tedavide kendimin geliştirdiği “AkuHipnoTerapi tekniği” kullanmaktayım.
Azize Güvenç
 
-
Prof. Dr. Rüknettin Baha Çelik
 
Cerrahpaşa tıp fakültesinden mezun oldu, aynı fakültenin FTR anabilim dalında uzmanlık eğitimi gördü. 1989’da doçent ünvanını aldı. 1982 yılında rahmetli Dr. Nüzhetziyal hocanın yanında akupunktur eğitimine başladı. İki yıl hocayla çalıştı, 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde profesör oldu. Daha sonra Kars Kafkas Üniversitesi’nde FTR anabilim dalı başkanı fakülte kurulu üyeliklerinde bulundu. 2015-2016 yılları arasında Ardahan Üniversitesi sağlık bilimi yüksekokulunu kurdu. 2016 yılı mayıs ayında emekli oldu. FTR ve akupunktur alanlarında yerli ve yabancı yayınları vardır. 1 adet ‘’Şişmanlık ve Akupunktur ile Tedavisi’’ isimli kitabı vardır. Akupunktur derneği başkanıdır.
Dr. Birsel Uçkun
 
1962 yılında Gaziantep'te doğmuştur. 1979-1982 Hacettepe, 1982-1985 Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitimini tamamlamıştır. 1985-87 yılları arasında Samsun kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesinde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra, 1987 yılında Çanakkale ilinde özel muayenehane hekimi olarak çalışmaya başlamıştır. 1998'de Çin Pekin Üniversitesinde Acupunture Training Center da Akupunktur eğitimi almıştır. Fransa, Rusya ve Amerikada tamamlayıcı tıp konuları üzerinde eğitimleri vardır. 2005 yılından bu yana biorezonas alanında çalışmalar yapmaktadır.
Dr. Öğr. Üyesi. Fzt. Bünyamin Haksever
 
1987 yılında Diyarbakır’da doğdum. İlköğretim ve lise eğitimimi Diyarbakır’da tamamladıktan sonra, 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümünü kazandım.  2010 yılında mezun olduğum sene aynı bölümde Sporcu Sağlığı ünitesinde yüksek lisans programına başlayıp ‘Nintendo Wii’ oyun konsolu ile Ön Çapraz Bağ cerrahisinde yeni bir rehabilitasyon programı oluşturmak üzerine Prof. Dr. Gül Baltacı danışmanlığında bilimsel altyapı projesini tamamladık.  2012 yılında mezun olduğum yüksek lisans programı sonrası aynı sene sporcu sağlığı ünitesinde alt ekstremite ve diz eklemi üzerine doktora programına başladım. İngiltere, Amerika, İtalya, Fransa’da ve ülkemizde sunumlar yapıp, kongrelere katılıp araştırmalarda bulundum.
Doç. Dr. Cengiz Mordeniz
 
1985 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversiteden Anesteziyoloji ve Reanimasyon bölümünden uzmanlığı aldı. Aynı zamanda Algoloji bölümünü yandal olarak tamamladı. Öte yandan Doç.Dr. Mordeniz geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarından homeopati, kupa terapi ve hirudo terapi sertifikları sahibidir. Halen Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. GETAT merkezi ve Algoloji kliniğinde çalışmalarını yürütmektedir.
Prof. Dr. Cihan Aksoy
 
Prof. Dr. Cihan Aksoy 1973 Yılında İstanbul Erkek lisesinden mezun olmuştur. 1979 Yılında Çukurova üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra İzmir Atatürk Hastanesinde Neurosurgery uzmanlığı yapmıştır. İstanbul Tıp Fakültesinde uzman doktor olarak çalışmıştır. Bir çok ülkede hizmet verdikten sonra Türk Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Derneği Başkanlığı yapmış, Türk Manuel Tıp Derneği Kurucusu ve Başkanlığının yanı sıra; Temel, Tamamlayıcı Destekleyici Tıp Derneği (TETAD) kurucusu ve Başkanıdır.
Prof. Dr. Deitmar Heimes
 
Liseyi bitirdikten sonra Dietmar Heimes, RWTH Aachen Üniversitesi'nde makine mühendisliği okudu. 1994 yılında Frankfurt-Kronberg'deki Braun şirketinde hızlı prototipleme diplomasını aldı. Halen  öğrenci iken, o ve arkadaşları, o zamanlar çok küçük bir şirket olan Rayonex Schwingungstechnik GmbH için ilk yüksek med biorezonans sistemini geliştirdiler. 1 Eylül 1994'te Dietmar Heimes profesyonel kariyerine Rayonex ile başladı. 2008 yılında Rayonex, 5136 adaylık havuzuyla yarışan bu kavramlar için Avrupa KNX Ödülü'nü aldı. Dietmar Heimes yıllar içinde pazara yönelmiş bir biorezonans cihazları portföyü ve aynı zamanda insan ve veteriner terapistleri için RAH - (Rayonex Analiz ve Harmonizasyon sistemi) adı verilen bir yazılım uzman sistemini yarattı.
Dr. Doğuş Bahadır
 
Dr. Doğuş (Tsenddorj) Bahadır, 30.04.1974 yılında Moğolistan’ın Ulan Batur şehrinde doğdu. 1992 senesinde Ulan Batur Tıp Fakültesini kazanana kadar eğitimini Rus okulunda tamamlayan Dr. Doğuş (Tsenddorj) Bahadır, 1994’te Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesini kazandı ve 2000 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 2000-2005 seneleri arasında Rusya, Çin ve Moğolistan’da Geleneksel Tıp üzerine çeşitli kurslarda eğitim aldı. 2005 yılından bu yana Eskişehir’deki muayenehanesinde akupunktur, hipnoz, mezoterapi, kupa, ozon ve fitoterapi dallarında hizmet vermektedir. 2017-2019 yılları arasında Sağlık Bilimler Üniversitesi (İstanbul), Yıldırım Beyazit Üniversitesi (Ankara), Necmettin Erbakan Üniversitesi (Konya), İnönü Üniversitelerinde (Malatya) akupunktur ve nabız muayenesi dersi vermiştir.
Uzm. Dr. Erol Yalçın
 
Ankara Tıp Fakültesini 1982 yılında bitirdi. 1989 da Ankara Numune Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanlığını aldı. 2008 yılına Kadar Ankara Büyükşehir Belediye Hastanesinde görev yaptı.  Beşevler Tıp Merkezi ve Bahçelievler Tıp Merkezini yönetti. Birçok ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum vb çalışmalara katıldı. Halen Muayenehane GETAT (Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp)  ünitelerinde hastalarına hizmet etmekte ve çeşitli kurumlarda GETAT dallarında Eğitmenlik yapmaktadır.
Prof. Dr. Filiz Can
 
Prof. Dr. Filiz Can, Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi'nde öğretim üyesi, araştırmacı ve klinisyen olarak çalışmaktadır. Ortopedik Rehabilitasyon ve Geriatrik Rehabilitasyon Üniteleri şefi olarak çalışmakta ve lisans ve lisansüstü öğrencileri için “Ortopedik Rehabilitasyon” ve “Geriatrik Rehabilitasyon” dersleri vermektedir. Araştırmaları ortopedik rehabilitasyon, geriatrik rehabilitasyon ve manipülatif tedavi üzerinedir. Şimdiye kadar, ulusal ve uluslararası  birçok kitap ve hakemli dergilerde ortopedik ve  geriatrik rehabilitasyon ile ilgili çeşitli bölüm ve  araştırma makalesi yayınlamıştır. Halen “Ortopedi Fizyoterapistleri Derneği” ve “Geriatri Fizyoterapistleri Derneği”nin başkanıdır.
Psk. Gülgün Sharafat
 
Psikolog Gülgün Sharafat Ege Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. EMDR ve Travma terapisti, Aile terapisti, Hipnoterapist , Enerji Psikoterapisti ve Uluslararası Silva Metodu Yetkili eğitmeni olarak uzun yıllardır Birleştirici ve Bütünleyici Psikoloji alanında Zihin-Beden- Enerji metodları kullanarak çalışmakta ve eğitim vermektedir. Çalışmalarını İzmir'de bulunan merkezinde sürdürmektedir.
Dr. Haluk Alan
 
1989’da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.  Psikoloji ve Klinik Psikoloji de ayrı ayrı yüksek lisanslar yaparak, Klinik Psikoloji Bilim Uzm. Oldu. HYT ve ZYT olarak iki özgün psiko-hipnoterapi modeli geliştirdi. Psiko-hipnoterapilere ilişkin kitaplar yazdı, Klinik Hipnoz Akademisi bünyesinde eğitimler vermeye devam ediyor. Mesleğine Denizli’de Psiko-Hipnoterapist olarak devam ediyor.
Op. Dr. Hasan Doğan
 
Gazi Üniversitesi Tıp fakültesi 1988 mezun oldu. İhtisasını1993-1997’de Ankara Numune Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde yaptı. 2005-2007 yıllarında Nöralterapi, Şelasyon Tedavisi, Mikrosistem Akupunktur, Manyetik Alan Tedavisi,Applied Kinesyoloji,Manuel Tedavi eğitimleri aldı. Ozon Tedavisi ve Nöralterapinin Ortopedik hastalıklarda kullanımı temel konulu, yayınları, poster ve çalışmaları çeşitli Bilimsel platformlarda yayınladı. Özellikle Yara tedavisive Artrozlarda ozon tedavisi, İntra artiküler ozon uygulamaları, Nöralterapi, Proloterapi uygulamaları ve Miyofasial sistem sorunları ile Tetik noktalar konusunda çalışmalar yapmaktadır.
Dr. Hatice Sağlam
 
1990 yılında Anadolu Üniversitesi tıp Fakültesi’nden (Osmangazi Üniversitesi) mezun oldu. Akupunktur uygulaması eğitim programı, hipnoz uygulama eğitim programı, homeopati sertifikalı eğitim programı, kupa uygulama eğitim programın ve bütüncül psikoterapi uygulayıcısı ve eğitimcisi eğitimi programlarını tamamlamıştır. 2012 Tarihinden itibaren çalıştığı muayenehanesinde Geleneksel ve Tamamlayıcı tıp Uygulamaları kapsamında akupunktur, hipnoz, homeopati ve kupa hacamat uygulamaları da yapılmaktadır. 2016 yılından itibaren Chris Astill-Smith’ten uygulamalı kinesiyoloji ve fonksiyonel biyokimya eğitimi almakta, uygulayıcısı ve eğiticisi olarak çalışmaktadır. 2018 yılından bu yana gıda takviyeleri alanında çalışmalar yapmaktadır.
Dr. İskender Türsen
 
1962 yılında İzmir’de doğdu. Sırasıyla İzmir Atatürk Lisesi ve  Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1987-2013 yılları arasında devlet hizmetinde çalıştı. 2000’ li yılların başında hipnozla tanıştı ve değişik  yerlerden hipnoz eğitimleri aldı. Daha sonra 10 yıl özel merkezinde danışanlarına,  hipnoterapi uygulamaları yaptı. Klinik Uygulamalı Hipnoz Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Halen bakanlığa bağlı, Sağlık bakanlığı Onaylı Hipnoz Uygulama Sertifikası Eğitimcisi olarak, eğitim vermektedir.
Prof. Dr. İlhan Öztekin
 
1993 yılında SB Siyami Ersek Kalp Eğitim Hastanesinde Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı oldu. 2009'de Doçent ve 2015'te Profesör oldu. Sırasıyla Siyami Ersek Hastanesi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Yeditepe Üniversitesi Hastanelerinde Algoloji Bilim Dalını kurdu ve yönetti. 2009'da Moskova Kuantum Tıbbı Enstitüsünde eğitim aldı ve ülkemizde iki yıl Kuantum Tıbbı Sempozyumu düzenledi. 2005 yılında 5.Uluslararası katılımlı Akupunktur Kongresi Sekreterliğini ve 2016 yılında 9.Uluslararası Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi Başkanlığını yaptı. Halen 2007 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı adına düzenlenen Akupunktur ve Ozon kurslarında eğitmen ve koordinatör olarak görev almaktadır. İstanbul Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneği Başkanlığını yürütmektedir.
İlker Erkin
 
İlker Erkin Endüstri Mühendisidir. İnsan Beyninin ve Duyu organlarının çalışmasına olan ilgisi nedeni ile Mezuniyet tezini; “Otoskleroz hastalığında tedavi yönteminin –AHP- Analitik Hiyerarşi Prosesi ile Belirlenmesi" olarak yapmıştır. Neurofeedback ve Brain Mapping eğitimlerini de yurtdışında bu alanın öncülerinden Dr. Siegfried Othmer ve Susan F. Othmer ile Prof Juri Kropotov'dan almıştır.
Dr. M. Kemal Kuruoğlu
 
1990 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’den mezun oldu. Eğitim ve iş hayatı boyunca akupunktur, fitoterapi, biorezonans, nöralterapi, homeopati, aromaterapi, kinezyoloji ve enerji tıbbını ilgilendiren pek çok alanda workshop, ve özel eğitim programlarına katıldı. Farklı alanlarda eğitim almasına rağmen mesleki ağırlığı Hollanda’da akupunktur, Türkiye'ye döndükten sonra ise biorezonansa verdi. Özel ilgi alanları duygu durum bozuklukları, alerjiler ve özellikle çölyak hastalığıdır. Halen Konya'da kendi muayenehanesinde çalışmaktadır.
Doç. Dr. Mehmet Aydın
 
İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu ve Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Fizyoloji Uzmanlığını aldı. Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Doçent oldu. Çoğu uluslararası olmak üzere toplam 65 adet bilimsel makale ve kongre bildirimleri bulunmaktadır.  Çalışma alanları; Sinirbilim, Nörofizyoloji, Nöroendokrinoloji, Öğrenme-Bellek, Ağrı, Beslenme Fizyolojisi ve Toksik Madde Maruziyetidir. Bu çalışmalarından dolayı ulusal kuruluşlardan 8 adet bilimsel ödülü vardır. 2012 yılından sonra özel sektörde çalışmaya başlayan Dr.Aydın, son yıllarda Holistik (Bütüncül)  ve Alternatif Tıp alanlarıyla ilgilenmeye başlamıştır.
Dr. Murat Topoğlu
 
1960 yılında Avanos’ta doğdu. 1984 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek İsviçre’de akupunktur çalışmalarına başladı. 1985’te Sri- Lanka Kolombo’da Akupunktur akademisinde öğrenim gördü. Mezotetapi ile selülit,lokal şişmanlığın ve yağların azaltılması üzerine Paris ve Barselona’da eğitim yaptı. 2003 yılı Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin açmış olduğu Akupunktur kursunda eğitim verdi. Medikal Estetik Uygulama sertifikası bulunmaktadır. Ankara Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul Medipol ve Yeditepe Tıp Fakültesi’nde akupunktur üzerine ders vermektedir. Dr. Murat Topoğlu İngilizce ve Fransızca bilmektedir.
Dr. Mutlu Gürsoy
 
1987 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Gürsoy, 94 yılında doktorasını tamamladı. Spor hekimliği alanında pek çok ulusal ve uluslar arası kurs ve seminere katıldı. Türkiye Milli Futbol Takımı başta olmak üzere, birçok futbol takımının hekimliğini performans danışmanlığını üstlendi. Halen kendi kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.
Uzm.Dr. Nalan Erdem
 
Uzm.Dr. Nalan Erdem Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. İhtisasını 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı'nda tamamladı. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Akupunktur Sertifikasyon Programını tamamlamıştır. Uzm. Dr. Erdem pek çok ulusal ve uluslararası kongre ve bilimsel toplantıya dahil olmuştur. 2011'den bu yana kendi muayenehanesinde çalışmaktadır.
Prof. Dr. Neslihan Cabıoğlu
 
1994 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversiteden Genel Cerrahi Uzmanlığını alan, Cabıoğlu, İmmunoloji Doktorasını tamamladı. 2011-2013 yılları arasında Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi, Genel Cerrahi Bölümü ve Meme Sağlığı Merkezi de 4.Sınıf Genel Cerrahi Eğitim Koordinatörü ve 4. Sınıf Genel Cerrahi Bilimler Koordinatör yardımlığı görevlerini üstlendi. 2013 yılından beri İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında öğretim üyeliği yapmaktadır.
Dr. Nezir Çelik
 
1985 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi‘ni bitirdi.1989-1995 yılları arasında Ankara il sağlık müdür yardımcısı,1990-1994 yılları arasında Dünya Bankası Türkiye sağlık projesi Ankara il koordinatörü olarak görev yaptı.1992-2017  yılları arasında   kendisine ait Tıp Merkezi’nde  işletmeci ve hekim olarak çalıştı. Halen Çukurambar/Çankaya adresinde muayenehanesinde  hizmet vermektedir.
Ost Dr. Nuno Miguel Vigario Ruivo
 
1995 yılında Oxford Üniversitesi Osteopathy Bölümü mezunudur. 2002 ve 2005 yılları arasında Portekiz I.T.S. Enstütüsünde Osteopathy masterını tamamlayarak 1996 ve 2006 yılları arasında Portekiz’deki özel muayenehanesinde osteopath olarak düzenli hasta görmüştür. 2006-2011 yılları arasında özel medikal ve homeopatik ilaç firmalarında üst düzey yöneticilik yapmıştır. Dünyanın farklı ülkelerinde biorezonans kullanıcı ve ileri düzey eğitimlerini vermekte ve organize etmektedir. İleri düzey Portekizce, İngilizce, Almanca ve İspanyolca bilgisine sahiptir.
Dt. Olcay Dilber
 
1997 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olup 1999 yılında  hipnozu öğrenmiştir. O zamandan itibaren de Diş hekimliği tedavilerinde hipnozu  uygulamanın yanında 2003 yılından beri de Doktor, Diş Hekimi ve Psikologlara yönelik düzenlenen hipnoz kurslarında eğitmen olarak görev almaktadır. Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesinin 2014 yılından önce İzmir de düzenlediği kurslarda eğitmenlik yapmıştır. 2004 yılında İzmir de kurulan Klinik ve Uygulamalı Hipnoz Derneğinin kurucularındandır ve halen Yönetim Kurulunda olup bakanlığa bağlı, Sağlık bakanlığı Onaylı Hipnoz Uygulama Sertifikası Eğitimcisi olarak, eğitim vermektedir.
Dr. Rezan Akpınar
 
Diş Hekimliği, Akupunktur ve Doğu Tıbbı alanlarında doktora derecesine sahiptir. Diş Hekimliği (Türkiye), Akupunktur ve Oryantal Tıp ve Masaj Terapisi (New York) lisanslı uygulayıcısıdır. Queensborugh Community College'da kadrolu ve Pasifik College of Acupuncture and Oriental Medicine ve Nassau Community College'da yardımcı pozisyonlarda görev almaktadır. 2005 yılından beri Council of Colleges Acupuncture and Oriental Medicine Konseyi (CCAOM) için Temiz İğne Tekniği sınavlarında ogretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda CCAOM Uzmanlık Paneli'nde yer almaktadır. Doğu ve Batı tıp teknikleri dersleri vermekte ve daha önce New York Colege of Health Professions da Akupunktur bölüm başkanlığı, Akupunktur ve Doğu Tıbbı Dekanlığı görevlerinde bulunmuştur.
Dr. Ruhi Çakır
 
1984'ten beri aktif doktorluk yapmaktadır. 2009 yılında Sağlık Bakanlığı görevinden emekli olup, Almanya Dresden Üniversitesi Tıp Fakültesinde Anti-Aging Yüksek Lisans yapmıştır. Tezini “Ozon Tedavisinin Anti-Aging Etkileri” konusunda vermiştir. 2010 yılında Uluslararası Bilimsel Ozon Komitesi’nin kurucuları arasında yer almıştır. 2016 yılında WFOT-Dünya Ozon Tedavi Dernekleri Federasyonu üyeliğine de seçilmiştir. Yurt içi ve yurt dışında Ozon Tedavisi, Otolog Tedaviler, Anti-Aging Uygulamaları konusunda çok sayıda seminer, konferans vermiş, birçok Kongrede konuşmacı olarak yer almıştır.2014'te GETAT Yönetmeliği sonrasında yurt dışında yaptığı bilimsel çalışmalar nedeniyle Ozon Tedavisi Denklik Belgesi almaya hak kazanmıştır.
Uzm. Dr. Sevgi Postoğlu
 
1978 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi'nden mezun oldu, aynı üniversitede İç Hastalıkları uzmanlık eğitimini tamamladı. 1999 yılında Homeopati konusunda çalışmaya başladı. Bu konudaki çalışmalarına bir süre İsviçre'de devam etti. Homeopati'nin ülkemize yerleşmesi için çalışan Klasik Homeopati Derneği kurrucu başkanıdır. Uluslararası Homeopati Birliği LMHI'nın da aktif üyesidir. Almanya Homeopati Derneği ile birlikte ülkemizde eğitimler düzenleyerek birçok homeopat yetişmesine katkı koydu. Halen Medipol Üniversitesi'nde eğitim vermeye devam etmektedir. Ayrıca özel olarak tamamlayıcı ya da integratif tıp alanında çeşitli konularda da kurs ve seminerler vermektedir. Halen serbest hekim olarak İzmir'de çalışmaktadır.
Dt. Tijen Secerli Dürer
 
Tijen Secerli Dürer 1988 İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun olmuş,tamamlayıcı tıp hayatına 1995 yılında İstanbul Akupunktur Derneği’nin eğitimleri ile akupunktur sertifikasını alarak başlamıştır. 2003’de Yeditepe Üniversitesi tıbbi hipnoz, 2008’de Nöralterapi ve 2017’de GETAT mezoterapi, kupa uygulamaları, ozon ve fitoterapi eğitimleri alarak bu uygulamaları dişhekimliği alanında kullanmaktadır. 2011 yılında Ticaret Üniversitesi’nde Psikoloji Yüksek Lisansını bitirmiş olup halen Yeditepe Üniversitesi Fizyoloji Ana Bilim Dalında Doktora öğrencisidir. Bütünsel Dişhekimliği Derneği’nin kurucu başkanı ve eğitmenidir.
Dr. Öğr. Üyesi Timuçin Atayoğlu
 
1997 yılında Londra Üniversitesi’nde stajer olduğu dönemde tamamlayıcı tıp konularına ilgi duymaya başladı ve o zamandan beri geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında, kanıta dayalı, koruyucu ve bütüncül tıp perspektifinde araştırmalara yoğunlaştı. 2008 yılında gittiği Çin’de dünyanın önde gelen apiterapi uzmanı Prof. Fang Zhuile birlikte apiterapi üzerine çalışmalarda bulundu ve akabinde ülkemizde önce Apiterapi Derneği ve sonrasında üniversite bünyesinde ilk Apiterapi Merkezinin kurulmasında aktif rol oynadı. Halen, Medipol Üniversitesi’nde, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp ABD başkanı olarak görev yapmaktadır.
Dr. Yücel Katı
 
2002 Yılında Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2012 yılında Gazi Üniversitesi’nde Akupunktur eğitimini tamamladı. Daha sonra başta Akupunktur olmak üzere; Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları ile ilgili çok sayıda eğitimler aldı, eğitimler verdi.
Msc. Fzt. Umut Yasa
 
1979 yılında Bergama -Türkiye'de doğdum. Dokuz Eylül Üniversitesi'nden mezun oldum 2002 ve Bahçeşehir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü 2020 yılında Üniversite Kayropraktik Yüksek Lisans Derecesi. Kendi başıma çalışıyorum 2012'den beri kayropraktik, ortopedik ve spor rehabilitasyonuna odaklanmıştır. 2018'den beri Türk Kayropraktik Derneği (Sayıştay) genel sekreteriyim ve Uluslararası Spor Federasyonu eğitim komisyonu üyesi 2019'dan beri Kayropraktik (FICS). Evli ve bir çocuk babasıyım.
Dr. Med. Sümer Zeynep Karabey
 
1984'de Tıp eğitimini Almanya'da tamamladıktan sonra Berlin şehrinde özel kliniğinde Aile hekimliği, Manuel Terapi, Fito Terapi, Akupunktur ve 1998'den itibaren ise Titreşim Tıbbı alanında çalıştı. 2005 yılında İstanbul'da özel kliniğinde aynı alanlarda çalışmaya devam etti. 2007- 2019 yılları arasında Kuşadası'nda özel klinik çalışmaları yanı sıra Titreşim Tıbbı ve Biyofrekans Sistematiği ile ilgili seminer ve webinarlar vermeyi sürdürdü. 2019'dan itibaren Titreşim Tıbbı konularında bilimsel çalışmaları desteklemeye ve biyofrekans ile ilgili hekimlere ve yardımcı sağlık personellerine eğitimler vermeye devam etmektedir. 2019'dan itibaren Almanya'da faaliyet göstermekte olan Titreşim Tıbbı Akademisi (Akademie der Harmonikalischen Frequenzanwendung) tarafından bilimsel kurul danışmanlığı görevine getirilmiştir.

TR

ENG

TR

ENG

Organizasyon

ENERMED AKADEMİ

Plevne Bulvarı No:14 K:3 D:6 Alsancak  İzmir/Türkiye

+90 (232) 421 21 69    +90 (549) 451 79 79

bilgi@enermed.com.tr       www.enermed.com.tr